Jeśli masz ochotę pogadać...Jeśli masz ochotę pogadać... to śmiało pisz na gg 6821926. Może być o pogodzie, może być o kotach, a nawet o polityce. I tylko z pozoru jestem niedostępna ;)

piątek, 11 października 2013

Sekret i moje idealne życie

Na początek chciałabym podziękować Nadine za dzisiejszy post o książkach. Wśród nich pojawił się Sekret, który kilka lat temu przeczytałam jednym tchem. O książce zapomniałam, ale przesłanie wyraźnie wbiło się w mój umysł. Po dłuższym zastanowieniu, to właśnie chyba od Sekretu zaczęło się moje mega pozytywne podejście do życia. Przestałam rozumieć ludzi, którzy bez przerwy narzekają. Zaczęłam dostrzegać nawet małe przyjemności, przestałam mówić "udało mi się", a zaczęłam wierzyć w to, że sobie na to zasłużyłam.

Dziś obejrzałam film i poczułam, że jakaś wewnętrzna siła zmusza mnie do działania. Przerwałam w połowie i napisałam opowiadanie o moim idealnym życiu. Oczywiście w czasie teraźniejszym. Napisałam kilka zdań o wymarzonej willi, dzieciach, związku, pracy i reszcie marzeń. Uśmiechałam się do każdej literki, bo wszystko sobie dokładnie wyobrażałam. Przeczytałam całość i pomyślałam, że to wszystko jest całkiem osiągalne i wcale nie tak dalekie od rzeczywistości jak mi się wydawało. Przelanie myśli na papier rzeczywiście może zdziałać cuda!

Złożyłam kartkę z opisem mojego idealnego życia i włożyłam do koperty. Napisałam dzisiejszą datę, zakleiłam i czekam aż się wszystko urzeczywistni :) Otworzę po kilku latach i przekonam się, że to naprawdę działa :)


E.: Miskoo, opisuje nasze idealne życie, masz już warsztat, chcesz coś jeszcze?:P
P.: Garaż kobieto, to jest komórka harrego pottera, a ja chce swoje dormitorium:D
E: Ok, nie ma już odwrotu, będziemy mieszkać w dużym domu, mieć trójkę dzieci i będziemy bardzo szczęśliwi :D
P.: wiadomo, samo się zrobi :D
E.: huszi pomyśli i już będzie :D
P.: Wiiii!

Uniesiona na duchu po filmie zaglądam do skrzynki pocztowej i co widzę? Wygrałam w konkursie! Nagroda malutka, ale kociaki się ucieszą:)

4 komentarze:

  1. Muszę koniecznie po tą książkę sięgnąć, może i na moje życie wpłynie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam:) Na początku wydała mi się trochę sekciarska, bardzo sceptycznie podchodzę do takich publikacji, ale naprawdę wiele jej zawdzięczam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajny pomysł z takim listem, życzę Ci aby wszystko się spełniło !

    OdpowiedzUsuń